Блог Виходцева Геннадія

Біографія, новини, суспільні проекти

Дюжина книг для підприємців – особистий рейтинг Геннадія Виходцева

Український бізнесмен Геннадій Виходцев  –  співзасновник торгової мережі Фокстрот  –  відомий спільноті своєю пристрастю до спокійного відпочинку  –  природа, рибалка та читання книг. Одним з перших в Україні Геннадій Виходцев придбав рідер, щоби читати улюблені книжки у кількості більшій, ніж можна взяти з собою у салон літака. Крім того, саме Виходцев сприяв виданню першого роману “Мені байдуже, що люди скажуть” української письменниці Тетяни Цой.

Геннадій Виходцев та книга
Геннадій Виходцев рекламує нове видання “Бути Еко” працівникам Групи компаній Фокстрот

Окреме місце на книжковій полиці Геннадія Виходцева займають книги для підприємців. Відомо, що український мільйонер отримав педагогічну освіту та завжди трохи жалкував про відсутність ґрунтовної економічної освіти. Саме тому мусив самостійно надолужувати знання. За роки самоосвіти Геннадій Виходцев назбирав власний стос книг, які корисні підприємцям. З більше ніж 700 томів ми відібрали ті, що найчастіше згадуються у рейтингах, персональних списках інших бізнесменів та абсолютно доступні кожному, хто знає адресу найближчого книжкового магазину чи вміє користуватися пошуком Гугл.

Найкращі книги для підприємців  –  особистий рейтинг Геннадія Виходцева

«Думай і багатій», Наполеон Гілл.

Ця книга була вперше опублікована ще у 1937 році. Автор  –  лектор, психолог, письменник та бізнес-консультант. Наполеон Гілл  (Хілл) мандрував США з лекціями, багато спілкувався з успішними людьми та намагався вивести універсальну формулу успішної людини. У світі продано понад 100 мільйонів примірників “Думай і багатій”. А у 2017 році книга переклали українською.

думай і богатій

«Психологія впливу», Роберт Чалдини

Це  –  книга-дослідження, який є в арсеналі кожного соціального психолога. В ній описані особливості людської поведінки та способи впливу на неї. Крім механізму маніпуляцій автор розкриває способи протидії та застосування знань про особливості людської поведінки. Особливість “Психології впливу”  –  лексика, зрозуміла людям без спеціальної психологічної освіти. Буде корисна всім, то купує/ продає товари та послуги.

психологія впливу

Стартап без помилок. Посібник зі створення успішного бізнесу з нуля. Ерік Рис

Основа методу економічного стартапу, розробленого автором, успішного підприємця, викладача Гарвардської школи бізнесу, консультанта зі стартапів, полягає у швидкому тестуванні ідей на реальних споживачах і постійному коригуванню бізнес-моделі. Це потрібно, аби починати масштабні вкладення в продукт тільки тоді, коли ідея буде підтверджена фактами. За приклади взято стратегії Google, Toyota, Facebook, які можна використати для бізнесів різних рівнів.

стартап

«Від нуля до одиниці: нотатки про стартапи, або як створити майбутнє», Пітер Тіль, Блейк Мастерс

Один з авторів  –  Пітер Тіль — підприємець. Він створив платіжну систему PayPal, та став першим інвестором Facebook. Пітер Тіль аналізує приклади Facebook, Microsoft, eBay, Twitter, LinkedIn та інших компаній. На прикладах пояснює, яку стратегію потрібно вибрати стартапу, щоб “стати одиницею з нуля” та заробити статус монополії. Пітер Тіль оформив свої приклади у курс лекцій. А Блейк Мастерс, який був слухачем курсу, упорядкував нотатки з лекцій та розмістив їх онлайн. Коли Пітер Тіль вирішив видати свої лекції збіркою, то саме Блейк Мастерс став їх упорядником. У 2014 році видання очолило читацькі рейтинги The New York Times  –  його вподобали й вузькі профі, і широке коло читачів.

від нуля до одиниці

«Моє життя та робота», Генрі Форд

Надзвичайно цікава автобіографія людини, яка стала легендою при житті. Генрі Форд – відомий американський конструктор автомобілів. Заснував корпорацію “Форд Мотор” та  Спільноту автомобільних інженерів SAE (наразі SAE International). Створив промисловий конвеєр. Перший у світі побудував сучасний освітлений та вентильований автомобільний завод зі спеціалізацію цехів. Скоротив та нормував робочий день, вів п’ятиденний робочий тиждень, заснував сільські поселення для робітників свого заводу навколо одного цеху, щоби люди могли прогодувати себе у той час, коли для них не буде роботи на підприємстві. Був видатним менеджером – створив низку ефективних прийомів мотивації робітників. Практично всі напрацювання Генрі Форда використовують сьогодні автоконцерни. Якщо що, то за своєю першою освітою Геннадій Виходцев – вчитель обслуговуючої праці, креслення та автосправи, тому книга містера Форда йому надзвичайно сподобалася, як і всім, хто має відношення до автомобілебудування і користування залізними кіньми.

форд

«Від хорошого до величного», Джим Коллінз

Автор проаналізував досвід багатьох компаній  –  Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris, щоби встановити, як їм вдалося здійснити перехід від просто хороших показників до видатних і зберігати їх протягом багатьох років. Джим Коллінз розглядає фактори, умови, механіку “великого стрибка” та демонструє формулу, що дозволяє компанії розкрутити бізнес до стану максимальної прибутковості.

«Як здобувати друзів і впливати на людей», Дейл Карнегі

Дейл Карнегі  –  американський психолог та педагог, видатний комунікатор, оратор. Зібрав рекомендації, як налагодити спілкування між людьми та побудувати продуктивні відносини. Допоміг тисячам людей досягти власних цілей.

«Доставка щастя», Тоні Шей

Історія про те, як засновник Zappos з нуля створив компанію, яка стала кращою в США з клієнтського сервісу. Жвава та барвиста книга про злети, падіння та механіку долання труднощів.

Доставка щастя

«Мета. Процес безперервного вдосконалення», Елія Голдратт, Джеф Кокс

Бізнес-книга написана у жанрі роману. В ній розказується про способи проходження «вузьких місць» та про те, як підприємцю подолати бар’єри, що заважають розвитку компанії. Сюжет твору побудований на прикладі функціонування виробничого підприємства. Але описані у ньому принципи можна застосовувати в інших типах бізнесу.

мета

«Стів Джобс», Уолтер Айзексон

Біографія Стіва Джобса, написана відомим американським журналістом за пропозицією самого Джобса на основі численних бесід з його сім’єю, друзями, колегами і конкурентами. Деталізована і правдива історія життя людини, яка стала іконою для підприємців всього світу.

Стів Джобс

«Мислення швидке й повільне», Деніел Канеман

У книзі описані особливості людського мислення і двох залучених у нього систем: повільної, більш раціональної та усвідомленої, і швидкої, інтуїтивної і емоційної. Обидва підходи впливають і на особисті рішення людини, і на те, як вона керує компанією. Автор розповідає, як враховувати ці особливості при прийнятті бізнесових рішень.

Мислиння швидке й повільне

«Rework. Бізнес без забобонів », Джейсон Фрайд, Девід Ханссон

Твір надихає на створення нового бізнесу та вдосконалення чинного, оскільки доводить, що для цього не потрібні великі ресурси або готовність до істотного ризику. Автор розмірковує про те, яким є оптимальний розмір компанії, чи потрібно їй рости і як вчитися на власних помилках.

Rework

Отож, ми зібрали дюжину книг про бізнес та комунікацію між людьми, які рекомендує підприємцям Геннадій Виходцев. Гарантуємо, що ця збірка порад стане вам у нагоді в процесі відкриття та вдосконалення власної справи.

touch1

Наверх